img_o_mnie

mgr Tomasz Respondek

Witam serdecznie na mojej stronie poświęconej problemom związanym z dysfunkcjami układu ruchu. Jestem Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie ukończyłem studia magisterskie o kierunku fizjoterapia. Obecnie jestem studentem na Akademii Osteopatii w Krakowie. Prywatną praktykę prowadzę od roku 2007 i codziennie staram się poszerzać swoja wiedzę na temat anatomii, fizjologii, oraz będąc kilka razy w roku na różnych szkoleniach rozwijam się, aby jeszcze skuteczniej leczyć moich pacjentów. Zajmuję się diagnozowaniem, oraz leczeniem chorych,  głownie wykorzystując wiedzę Osteopatyczną, którą staram się połączyć z doświadczeniem z innych szkoleń, miedzy innymi metoda Cyriaxa, metoda FDM, Mulligana,  koncepcje Kinetic Control, PNF , terapie wg Lewita, pinopresurę, suche igłowanie, oraz dokładną analizę funkcjonalną tkanek miękkich.  Pozwala mi to na bardzo precyzyjne określenie zaburzenia i dysfunkcji..

Pracuję z pacjentem indywidualne, co umożliwia wybór metody rehabilitacjii i płynne jej dostosowanie do aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Chory badany jest na początku i po zakończeniu terapii, dzięki czemu można wymiernie ocenić skuteczność leczenia. Pacjent zostaje również poinstruowany o profilaktyce i ćwiczeniach jakie powinien wykonywać w warunkach domowych, aby nie dopuścić do ponownego powrotu choroby.

Ponadto jestem certyfikowanym terapeuta Metody Bobath dla dorosłych co umożliwia mi profesjonalną pracę , oraz dobre efekty z pacjentami neurologicznymi podczas wizyt domowych są to głównie pacjenci po udarze mózgu, chorzy na stwardnienie rozsiane, po urazie czaszkowo mózgowym, oraz pacjenci z porażenia mózgowym.

Zapraszam do mojego gabinetu aby dokładnie zdiagnozować i wyleczyć swój problem funkcjonalny.

 

Kiedy patrzę na zadowolenie naszych pacjentów ich uśmiech i wdzięczność mogę powiedzieć ,że moje marzenie się spełniło.