img_o_mnie

mgr Tomasz Respondek

Witam serdecznie na mojej stronie poświęconej problemom związanym z dysfunkcjami układu ruchu .Zajmuję się diagnozowaniem , oraz leczeniem chorych  w oparciu o metodę Cyriaxa,metodę FDM, Mulligana,  koncepcje Kinetic Control, PNF , terapie wg Lewita, pinopresurę, suche igłowanie, oraz dokładną analizę funkcjonalną tkanek miękkich.  Pozwala mi to na bardzo precyzyjne określenie zaburzenia i dysfunkcji. Ponadto w swoim gabinecie wykonuję zabiegi fizykalne takie jak laser, elektroterapie i ultradźwięki, oraz pole magnetyczne.

Pracuję z pacjentem indywidualne, co umożliwia wybór metody rehabilitacjii i płynne jej dostosowanie do aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Chory badany jest na początku i po zakończeniu terapii, dzięki czemu można wymiernie ocenić skuteczność leczenia. Pacjent zostaje również poinstruowany o profilaktyce i ćwiczeniach jakie powinien wykonywać w warunkach domowych, aby nie dopuścić do ponownego powrotu choroby.

Ponadto jestem certyfikowanym terapeuta Metody Bobath dla dorosłych co umożliwia mi profesjonalną pracę , oraz dobre efekty z pacjentami neurologicznymi podczas wizyt domowych są to głównie pacjenci po udarze mózgu, chorzy na stwardnienie rozsiane, po urazie czaszkowo mózgowym, oraz pacjenci z porażenia mózgowym.

Zapraszam do mojego gabinetu aby dokładnie zdiagnozować i wyleczyć swój problem funkcjonalny.

 

Kiedy patrzę na zadowolenie naszych pacjentów ich uśmiech i wdzięczność mogę powiedzieć ,że moje marzenie się spełniło.